Müzik indirmenin en tatlı hali

Zülfi Livaneli’den Atatürk’e Şarkı

Zülfi Livaneli’den Atatürk’e Şarkı: Yiğidim Aslanım

Müziğinde hem ulusal hem de uluslararası ödüller kazanmış olan Livaneli, Atatürk için yazmış olduğu Yiğidim Aslanım şarkısına sahip olan bir sanatçıdır. Bütüneserleri Vol.6 isimli albümünde yer alan bu parçanın 2003 yılında çıktığı bilinmektedir. Youtube’da da yayınlanmış olan parçanın 2 milyon kişi tarafından dinlendiği bilinmektedir. Bunun yanı sıra parçanın diğer müzik paylaşım sitelerinde de yer aldığı ve kolay bir şekilde indirilebilme imkanına sahip olduğunu söylemek mümkündür. Dinleyenler tarafından oldukça beğenilen şarkının, Atatürk’ü anlattığı da bilinmektedir. Ayrıca asıl olarak Yiğidim Aslanım türküsünün Bedri Rahmi Eyuboğlu’nun şiiri olduğu ve Zülfi Livaneli tarafından da bestelendiğini söylemek gerekmektedir.

Zülfü Livaneli Kimdir

Zülfi Livaneli, sadece müzik alanında değil, yazı alanında da kendini oldukça geliştirmiş olan değerli bir isimdir. Asıl adı Ömer Zülfi Livaneli’dir ve 1946 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. Müzisyen, politikacı, senarist, yazar ve aynı zamanda yönetmen olan Livaneli, kitapları ile de beğenilen isimlerden birisi olmaktadır. Aldığı pek çok ödülü de alanında en iyi isimlerden birisi olduğunu gösteren niteliktedir.

Livaneli’nin film alanında yönetmenlik koltuğunda olması, ödülleri de beraberinde getirmiştir. 1989 yılında Valensiya Akdeniz Sineması Filmi’nde Sis filmi ile Altın Palmiye ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca Mutluluk filmi ile 2008 yılında Yeşilçam Ödüllerini kazanmıştır.

Zülfü Livaneli Eserleri

Zülfü Livaneli, edebiyat dünyasına da pek çok sayıda eser kazandırmış olan yazarlardan birisi olmaktadır. 2017 yılında çıkarmış olduğu Huzursuzluk isimli kitabı en çok beğenilen kitapları arasında yer almaktadır. Edebiyat dünyasında da kendini Son Ada isimli kitap ile tanıtmış olduğu söylenebilir. Bunun yanı sıra sanatçının pek çok alanda ödülleri de yer almaktadır. Yönetmenlik alanında da ödül kazandığını söylemek mümkündür.


Aradığınızı bulamadınız mı ? Şarkı indirmek mi istiyorsunuz, lütfen aşağıda ki alandan arama yapın.


BENZER ŞARKILAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.