Müzik indirmenin en tatlı hali

Yıldız Tilbe Yorumuyla: Delikanlım

Yıldız Tilbe – Delikanlım

O Ses Türkiye’nin yeni jürilerinden birisi olan ve yaptığı yorumlar ile de beğeni ile dinlenen Yıldız Tilbe, Delikanlım şarkısı ile ilk çıktığı günden beri sevilerek dinlenmektedir. Ceylan Ertem’in de kendi yorumunu kattığı Delikanlım parçası, müziği ve sözleri ile hemen hemen herkesin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. 1994 yılında ilk defa çıkan Delikanlım şarkısı, Youtube ve diğer müzik platformları üzerinde yer almaktadır. 35 milyon dinleyiciye ulaşan parçanın, farklı aboneler tarafından da paylaşıldığını söylemek gerekmektedir.

Yıldız Tilbe Kimdir?

1966 yılında İzmir’de doğan kadın pop sanatçılarından birisi Yıldız Tilbe’dir. Yıldız Tilbe, müziğe küçük yaşlarda olan ilgisinden dolayı o zamanlarda da şarkı söylemeye başlamıştır. Altı kardeşi vardır ve Tilbe de kardeşler arasında en küçüğüdür. Sezen Aksu’nun onu keşfetmesi ile birlikte müziğe atılım yapan sanatçı kendisini daha da geliştirmiş ve sevilen şarkıları yazmaya başlamıştır. Sezen Aksu’nun bir dönem vokalistliğini de yapmış olduğu bilinmektedir. Delikanlım şarkısı aynı zamanda ilk albümünün de ismi olmuştur. Bu albüm ile geniş kitlelere ulaştıktan sonra, diğer albümlerini de sırası ile çıkarmaya başlamış ve pek çok hayran kitlesi yaratmıştır. Günümüzde de şarkıları sevilerek dinlenmektedir.

Yıldız Tilbe Albümleri

İlk albümü Delikanlım ile birlikte yükselişe geçen Yıldız Tilbe’nin pek çok albümü de olduğu bilinmektedir. 1995 yılında ikinci albümünü çıkaran Tilbe, albümüne Dillere Destan ismini vermiştir. 1996 yılında Aşk Perest ismini verdiği albümle daha çok tanınmaya başlamıştır. 1998 yılında Salla Gitsin Dertlerini, 2001 yılında Gülüm, 2002 yılında da Haberi Olsun albümlerini yayınlamıştır. Son olarak 2014 yılında Şivesi Sensin Aşkın isimli bir albüm çıkarmış ve sevilen şarkıları da müzik platformları üzerinde yer almıştır.


Aradığınızı bulamadınız mı ? Şarkı indirmek mi istiyorsunuz, lütfen aşağıda ki alandan arama yapın.


BENZER ŞARKILAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.