Müzik indirmenin en tatlı hali

Son günlerin popüler şarkısı: Mihriban

Musa Eroğlu’nun Harika Eseri: Mihriban

Abdurrahim Karakoç’un şiiri olan Mihriban, Musa Eroğlu tarafından notalara dökülmüştür. Herkes tarafından beğenilerek dinlenen bu şarkının aslında bir hikayesi de vardır. Karakoç’un gençliğinde sevdiği kadına yazdığı bu şiir seneler sonra da Musa Eroğlu tarafından bestlenmiş ve Youtube üzerinde de 38 milyon kişi tarafından dinlenmiştir. Türkmen Türklerinden olan Eroğlu, aynı zamanda Devlet Sanatçısı ünvanına da sahip olan bir türkücüdür. Pek çok albümü bulunan sanatçı, en son 2015 yılında albüm çıkarmıştır.

Musa Eroğlu Kimdir?

Musa Eroğlu 1944 yılında Mersin’de doğmuştur. Sanatçının ortaokulu yarım bıraktığı ve sonrasında müziğe yöneldiği bilinmektedir. Pek çok çalgı ile birlikte sınava giren Eroğlu, istediği alanda yani müzik alanında yönetmenliğe başlamıştır. Ayrıca Abdurrahim Karakoç’tan sonra Karacaoğlan’ın şiirlerini de seslendirdiği ve beslediği bilinmektedir. Herkes tarafından çokça beğenilen Mihriban şiirine de, Eroğlu hayat vermiş ve onu gündeme taşımıştır. Bağlama, kemane ve tar gibi değişik müzik aletlerini de çaldığı edinilen bilgiler arasında gelmektedir. Türk Halk Müziği alanında 1969 yılından beri önemli çalışmalar yapmış olan bir sanatçı kimliği vardır.

Musa Eroğlu’nun En Çok Sevilen Albümleri

Musa Eroğlu’nun pek çok albümü bulunmaktadır. Bu albümlerden ilki 1975 yılında Yağmur Plak tarafından çıkarılan A Kuzum isimli albümüdür. 2 sene sonrasında da Yaralı Turnam isimli albümü çıkarmıştır. Bu albümün de Özaydın Müzik tarafından çıkarıldığı görülür. 1978 yılında Bu Dünya, 1979 yılında da Yaz Gelir isimli albümlerini peş peşe yayınlamış ve geniş kitlelere de bu albümler ile birlikte adını daha da fazla duyurmaya başlamıştır.

2015 yılına kadar albümlerine hız kesmeden devam etmiş ve en son 2015 yılında yeni bir albüm çıkarmıştır. Albüm Özdemir Plak’tan çıkmış ve Musa Eroğlu İle Bir Asır ismini almıştır.

 

Mihriban şarkısının son günlerde popüler olmasının sebebi Çukur dizisi karakteri vartolunun bu şarkıyı dinlemesinden dolayıdır.

 


Aradığınızı bulamadınız mı ? Şarkı indirmek mi istiyorsunuz, lütfen aşağıda ki alandan arama yapın.


BENZER ŞARKILAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.