Müzik indirmenin en tatlı hali

Selda Bağcan’dan sürpriz düet: Yuh Yuh

Selda Bağcan’dan Sürpiz Şarkı: Yuh Yuh

Beğenerek dinlenilen şarkıcılar arasında bulunan Selda Bağcan, Yuh Yuh şarkısını da Mahsuni’ye Saygı Albümü’nde yer alan şarkılar arasında olduğunu görmekteyiz. Bununla birlikte Mabel Matiz’in Selda Bağcan ile bu şarkıya düet yaptığını da görebiliyoruz. Ayrıca Mahsuni’ye Saygı Albümü de pek çok sanatçının içerisinde bulunduğu ve Aşık Mahsuni nin bestelerinden oluşan şarkıları seslendirdikleri bir albüm olmaktadır. Aşık Mahsuni Şerif için ve onu hatırlamak adına pek çok ünlü ismin bir araya geldiğini söylemek mümkündür.

Selda Bağcan Kimdir

Selda Bağcan 1948 yılında Muğla’da doğmuş olan ve şarkıcı aynı zamanda besteci olan bir kişiliktir. Bununla birlikte müziklerinde Anadolu Rock tarzı ve Türk Halk Müziği de görülmektedir. Toplumun eleştirisinde genellikle Selda Bağcan’ın yazmış olduğu şarkılar geniş kitlelere yayılır. Makedonyalı Türk göçmeni olan bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Selda Bağcan Fizik Mühendisliği okumuştur. Sonrasında ilgi duyduğu müzikle birlikte siyaseti iç içe geçirerek farklı türde şarkılar meydana getirmiştir.

Selda Bağcan Albümleri

Çok fazla albümü ve şarkısı bulunan Selda Bağcan günümüzde de pek çok kişi tarafından beğenilerek dinlenmektedir. En son albümünü de 2011 yılında yapmış olduğu görülür. Selda Bağcan’ın çok fazla albümü bulunmaktadır. İlk olarak kırkbeşlikler ile birlikte müzik hayatına başlayan Selda Bağcan 1971 yılında ilk albümünü çıkarmıştır. Katip Arzuhalim Yaz Yare Böyle/ Mapushanede Mermerden Direk şarkılarıyla dinleyicileriyle buluşan Bağcan 71 yılında 4 45’lik daha çıkarmıştır. İlk albümü 1974 yılında çıkan Bağcan, Türkülerimiz 1 adını verdiği albümünü 1974 yılında yayınlanmış ve her bir sene boyunca yine Türkülerimiz adı altında albümlerini dinleyicileriyle oluşturmuştur. 1986 yılında Dost Merhaba albümü de yine günümüzde de beğenilerek dinlenen müzikleri bünyesinde barındırmaktadır. En son 2011 yılında Halkım ismi ile albüm yayınlayan Selda Bağcan müzik videolarına da sahiptir.

Selda Bağcan’ın Mabel Matiz ile sözleri Aşık Mahzuni’ye ait olan Yuh Yuh eserini sizlere sunuyorum. Keyifli dinlemeler 🙂


Aradığınızı bulamadınız mı ? Şarkı indirmek mi istiyorsunuz, lütfen aşağıda ki alandan arama yapın.


BENZER ŞARKILAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.