Müzik indirmenin en tatlı hali

Ömer Faruk Bostan Yorumuyla: Erik Dalı Gevrektir

Ömer Faruk Bostan Yorumuyla: Erik Dalı Gevrektir

Son dönemlerde en çok dinlenen şarkılardan birisi olan Erik Dalı Gevrektir türküsüne yeniden hayat veren isimlerden birisi olan Ömer Faruk Bostan, sevenler tarafından beğenilen yorumlar almıştır. Pek çok müzik platformunda da türkünün yer aldığı görülebilmektedir. Youtube üzerindende de yayınlanan türkü, 100 milyonun üzerinde dinleyici sayısına ulaşmıştır. Genellikle türküde sözlerin birbiri ile uyumuyla yakalanan ahenk, dinleyicilerin aklında da kalabilmeyi başaran bir türkü haline gelmektedir.

Ömer Faruk Bostan Kimdir?

Çoğu sanatçı gibi Ömer Faruk Bostan da küçük yaşlarda müziğe karşı ilgi duymaya başlamıştır. Bu ilginin sonucunda da kendini müziğe yönelttiği görülebilmektedir. Okuldaki müzik öğretmeninin onu desteklemesi sonucunda kendine güveni gelen ve müzik alanında da kendini geliştirmeye başlayan şarkıcı, aynı şekilde küçük yaşlarda müzik ile iç içe bulunabileceği ortamlarda bulunmuştur. 15 yaşında saz çalmayı öğrendikten sonra farklı düğünlerde bulunmuş ve bu düğünlerde hem harçlığını çıkarmış hem de saz konusunda kendini daha da ileriye götürmeyi başarmıştır. Ankaralı olarak kayıtlarda da geçtiği ve kendisini has Ankaralı olarak tanımladığı yapılan röportajlarda görülmektedir. Müziğe ilgi duymasının yanı sıra sesinin de güzel olmasından dolayı, zaman geçtikçe kendini daha da geliştirmiştir. Son dönemlerde de Burdur yöresine ait olan Erik Dali Gevrektir türküsünü yeniden canlandırmış ve sevenleri tarafından da beğenilen yönde değerlendirmeler almıştır.

Ömer Faruk Bostan Albümleri

Son dönemlerde çokça sevilen türküleri yeniden seslendiren Ömer Faruk Bostan, albümleri ile de beğenilen türkücüler grubunda yer almaktadır. Müzik hakkında geniş bilgiye sahip olan Bostan, ilk olarak Bir O Bende albümünü çıkarmıştır. Sonrasında Öer Faruk Bostan 2015 albümünü çıkaran şarkıcının en çok beğenilen yorumu da Erik Dalı Gevrektir türküsüdür.

 


Aradığınızı bulamadınız mı ? Şarkı indirmek mi istiyorsunuz, lütfen aşağıda ki alandan arama yapın.


BENZER ŞARKILAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.