Müzik indirmenin en tatlı hali

Merve Özbey’den Canlı Performans: Vicdanın Affetsin

Merve Özbey’den Canlı Performans: Vicdanın Affetsin

Joyturk Akustik tarafından yayınlanan Vicdanın Affetsin akustik performans olarak pek çok müzik paylaşım yerlerinde olduğu gibi Youtube üzerinde de yer almakta olan bir parçadır. Parçanın çıktığı günden beri, Merve Özebey sevenler tarafından en iyi şekilde eleştirildiği de görülebilen yorumlar arasındadır. 9 milyon kişi tarafından tıklanan parçanın, 2017 yılında yayınlanmış olduğu da görülebilmektedir. Genellikle şarkının Youtube üzerinden indirilebildiği de görülebilmektedir. Bunun yanı sıra Spotify tarafından da şarkının yer aldığı ve istenirse, çevrimdışı özelliğine de sahip olduğu için internetin olmadığı yerlerde de rahatlıkla dinlenebildiği görülebilmektedir.

Merve Özbey Kimdir

1988 yılında dünyaya gelen Merve Özbey, aslen Erzurumlu’dur. Müziğe ilgi duyan Özbey, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Türk Sanat Müziği eğitimi almış ve bu alanda iyi bir şekilde kendini geliştirme fırsatı bulmuştur. Kendini geliştirdikten sonra da Ebru Gündeş tarafından keşfedilmiştir. Ebru Gündeş’in vokallik teklifi üzerine hiç düşünmeden kabul eden Özbey, kendini daha da geliştirmiş ve bu sayede daha da tanınmıştır. Bunun yanı sıra sadace Ebru Gündeş’in değil daha pek çok sanatçının da vokalistliğini üstlenmiş olduğu görülmektedir. Bu isimler arasında Bengü, Yaşar İpek, Utku, Özcan Deniz, Ferman Toprak yer almaktadır.

Sonrasında kendini daha da geliştiren ve son zamanlara doğru da Demet Akalın ile birlikte çalışmış olan Özbey, kendi solo albümünü çıkarmak istediği için, bu alana yönelik çalışmalara başlamış ve istediğini de en iyi şekilde yapmıştır.

Merve Özbey Albümleri

Kendi solo albümünü çıkarmak isteyen Merve Özbey ilk olarak 2012 yılında Emre Kınay ile bir albüm çıkarmış ve geniş kitleler tarafından duyulmayı başarmıştır. 2015 yılında çıkarmış olduğu ilk solo albümü Yaş Hikayesi ismindedir.


Aradığınızı bulamadınız mı ? Şarkı indirmek mi istiyorsunuz, lütfen aşağıda ki alandan arama yapın.


BENZER ŞARKILAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.