Müzik indirmenin en tatlı hali

Manuş Baba’dan yeni albüm: Dönersen Islık Çal

Manuş Baba Kimdir?
Son zamanlarda şarkıları birçok yerde çalınan ve dinlenilmese bile şarkılarına kulak aşinalığı olunan isimlerden birisi Manuş Baba olmaktadır. Eteği Belinde şarkısı ile üst sıralarda yer alan Manuş Baba asıl isminin Mustafa Özkan olduğunu belirtmektedir. 1986 yılında dünyaya gelen şarkıcı, isminin babaannesinin ona küçükken güzel anlamına gelen Manuş şeklinde seslendiği için oluştuğunu söylemektedir. Ayrıca bebekken ağzından dökülen ilk sözcük de Baba olduğu için, anlamlı bir şekilde kendine bu iki kelimenin birleştirilmesini seçtiğini söylüyor.
Lise yıllarında gitar eğitimi ile birlikte şan dersleri de almıştır. Bundan dolayı da kendini müziğe vermiştir. Müziğin onu iyice sarması ile beraber de bu alanda yetişebilmek adına Akdeniz Üniversitesi’ nde Güzel Sanatlar Fakültesi’ nde Müzik bölümünü kazanmıştır.

Manuş Baba’dan Yeni Albüm
Manuş Baba’nın kendini iyice göstermesine imkan tanıdığı albümü olan Dönersen Islık Çal, müzikseverler tarafından oldukça beğenilmiştir. Tüm şarkıların neredeyse ezbere bilindiği bilinse de albüm içerisinde yer alan Eteği Belinde şarkısı herkes tarafından takdir edilmiştir. Farklı ezgilere sahip olan şarkıları sayesinde gençler tarafından da oldukça dinlenen Manuş Baba, bu sene en iyi çıkış yapan isimler arasında gösterilmektedir. Ayrıca albümüne ismini verdiği şarkısı olan Dönersen Islık Çal şarkısı da yine en çok beğenilen şarkıları arasında gelmektedir. Bunun haricinde albümdeki diğer şarkı isimleri; Haberin Var Mı?, Gülcemal, Dörtnal, İstanbul, Derin Derin Sevdalara Dalarsın, Tabutta Rövaşata, Yalan, Ben Sana Vurgunum ve Aşkın Kaderi’ dir. Ayrıca şarkılar pek çok müzik programları ile de rahat bir şekilde dinleme imkanına sahip olmaktadır. Ayrıca albümünde Ahmed Arif ve Cemal Süreya gibi şairlerin sözlerine de yer verdiği görülmektedir.

Lafı evirip çevirmeden fazla uzatmadan Albümün çıkış parçası Dönersen Islık Çal’ı sizlerle başbaşa bırakıyoruz..
Sözlerimi bitirmeden şunları söylemeden edemeyeceğim; Bu harika şarkıyı keyifli iken, hüzünlü iken ne zaman dinlerseniz dinleyin tam bir aşk şarkısı.

Teşekkürler Manuş Baba 🙂
 


Aradığınızı bulamadınız mı ? Şarkı indirmek mi istiyorsunuz, lütfen aşağıda ki alandan arama yapın.


BENZER ŞARKILAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.