Müzik indirmenin en tatlı hali

Mabel Matiz’den yeni şarkı

Mabel Matiz’den Yeni Single: Ya Bu İşler Ne

Mabel Matiz 11 ağustos 2017 tarihinde son single’ını çıkarmıştır. Net Müzik tarafından yayınlanan klip 48 milyon kişi tarafından izlenmektedir. Bununla birlikte klibinde çok farklı olması eğlenceli bir şarkının ortaya çıkmasına mahal vermektedir.

Mabel Matiz Kimdir

Mabel Matiz 1 Ağustos 1985 tarihinde doğmuştur. Mersin’de doğan şarkıcının asıl adı Fatih Karaca’dır. İstanbul Üniversitesi’nde okuduktan sonra Bilgi Üniversitesi’nde başlayıp ve daha sonra bırakan şarkıcı aynı zamanda şarkı yazarlığı da yapmaktadır. Pop müziğin yanı sıra Rock müziğinde de oldukça etkin olan şarkıcı gitar çalabilmektedir. Müzik anlamında şan eğitimini almış ve ilk bestelerini üniversite yıllarında yapmıştır. Müziği hiçbir zaman bırakmadan devam eden Mabel Matiz farklı şarkıları ile birlikte de sevenleri ile buluşmaktadır. Cihan Murtezaoğlu, Yıldız Tilbe, Mete özgencil gibi pek çok isimle de çalışan Matiz aynı zamanda 3 albüme de sahiptir.

Mabel Matiz Albümleri

Mabel Matiz’in toplamda 3 albüm bulunmaktadır. İlk albümünü 2011 yılında yayınlayan Mabel Matiz kendi ismini taşıdığı albümü ile geniş kitlelere ulaşmıştır. 2013 yılında Yaşım Çocuk albümü çıkarmış ve 2015 yılında da Gök Nerede albümü ile sevenlerine kavuşmuştur. Singleleri Kör Heves Ceylan Ertem ile düeti, Alaimisema 2014, Ya Bu İşler Ne Ağustos 2017 yılında çıkardıklarıdır. Bunun yanı sıra son dönemlerde oldukça adı duyulan Mabel Matiz pek çok ödül de kazanmıştır. 2013 yılında Haliç Üniversitesi 2013’ün En’leri ödülünü yılın en iyi çıkış yapan sanatçısı ile birlikte almıştır. 2014 yılında 2. Türkiye müzik ödüllerinde en iyi cover Sultan Süleyman adlı şarkısıyla kazanmıştır. 2015 yılında 12. Radyo Boğaziçi müzik ödülleri en iyi albüm Gök Nerede Şarkısı ile ödüle layık bulunmuştur.

 
Sizi bu yazın popüler şarkısı Ya bu işler ne ile başbaşa bırakıyorum 🙂 Keyifli dinlemeler


Aradığınızı bulamadınız mı ? Şarkı indirmek mi istiyorsunuz, lütfen aşağıda ki alandan arama yapın.


BENZER ŞARKILAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.