Müzik indirmenin en tatlı hali

İmera’dan harika şarkı; Bitmeyen sevda

İmera Grubu

Grup imera genel olarak Karadeniz coğrafyasının müziklerinden ilham alarak kendi tarzlarını farklı bir çizgide oluşturan müzik grubudur. İmera’nın kelime anlamı ise Rumca’dan gelen ‘gün’ kelimesi ile birlikte özdeşleşmiştir. Bununla birlikte Trabzon’un Rumlara yakın olmasından dolayı bu ismi kullandıklarını görebilmekteyiz. Hepsinin Trabzon doğumlu olduğunu da söylemek mümkündür. Karadeniz coğrafyasını tüm Türkiye’ye yansıtmak isteyen grup üyeleri konservatuar mezunlarından oluşmaktadır.

İmera’nın Logo Anlamı

Grup İmera 2014 yılında kurulmuş olan ve Karadeniz’in kültürünü müziklerini aktarmış olan bir müzik grubudur. Logonun da Karadeniz coğrafyası ile birlikte özdeşleştiği görülmektedir. Logolarındaki Sümela tasviri genel olarak Trabzon’u, yeşil ise Karadeniz’in doğasını, mavi de yine Karadeniz’i temsil etmektedir. Logolarında ve şarkılarında Karadeniz kültürünü iyi bir şekilde yansıtmaya çalışan bu grup coğrafyalarında unutmadan dinleyicilerine aktarmaya çalışmaktadır.

İmera Grup Üyeleri

Merve Yavuz, Hüseyin Ulusan, Yıldıray Yanlı, Berat Bayraktar, Özgür Baltacı, Mecit Çeliktaş, Murat Sönmez, Erhan Gül, Emrah Küçük, Sezgin Yaman, Çağrı Doğan gibi kişilerden oluşmaktadır. Kişilerin çok fazla olması farklı müzik aletlerinin de kullanıldığını bizlere göstermektedir. Genel olarak bas gitar, yaylı tambur, bağlama, akordiyon, klavye gibi pek çok müzik aletinin kullanılması yine aynı şekilde Trabzon kültüründeki şarkıların oluşması için gerekli olan müzik aletleridir. Bununla birlikte bu grubun bu müzik aletlerini kullanması da yine Trabzon kültürünü ortaya çıkarmaya çalışmasından kaynaklanmaktadır.
Genel olarak son dönemlerde fazlaca dinlenmeye başlayan bu grubun şarkıları da farklı kültüre sahip kişiler tarafından da oldukça beğenilerek dinlenmektedir. Tüm şarkılarına Youtube üzerinden ulaşmak mümkün olmaktadır. Ayrıca grubun tüm şarkılarını da indirmek yine Youtube sayesinde kolaydır. Ayrıca diğer müzik platformlarında da grubun şarkılarına erişmek mümkündür. Ayrıca yine indirme seçeneği de kullanılabilmektedir.

Lafı ve sözü uzatmadan sizi bu harika şarkıyı dinlemeniz için alta şarkıyı ekliyoruz, keyifli dinlemeler


Aradığınızı bulamadınız mı ? Şarkı indirmek mi istiyorsunuz, lütfen aşağıda ki alandan arama yapın.


BENZER ŞARKILAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.