Müzik indirmenin en tatlı hali

Haluk Levent’ten yeni single çalışması

Haluk Levent’ten Harika Yorum: Dert Olur

Haluk Levent’in Annemin Türküleri adlı albümünde yer alan Dert Olur şarkısı, çıktığı günden bugüne kadar pek çok beğeni toplamış olan parçadır. Albümün ve şarkının 2005 yılında piyasaya sürüldüğü bilinmektedir. Pek çok müzik platformunda parçanın yer aldığı da görülmektedir. Youtube üzerinden de yayınlanmış olan şarkının Netd Müzik tarafından da paylaşıldığı görülebilmektedir. Parçanın 1,5 milyon dinleyiciye sadece Netd Müzik üzerinde ulaştığı da söylenebilir.

Haluk Levent Kimdir?

Son dönemlerde herkese yaptığı iyilikleri ile birlikte gündeme genel Haluk Levent, dokuz çocuğa sahip olan bir ailede sekizinci çocuk olarak doğmuştur. O dönemlerde ailesinin maddi sıkıntılarından dolayı tam olarak istediği şekilde eğitim hayatına devam edememiş ve sonrasında da barlarda çalışırken pek çok müzisyen ile tanışması, bugünlere gelmesini sağlamıştır. İlk albümünü (Yollarda) çıkarmış ve sonrasında da bilinecek olan Anadolu rock müziğinin çığırını açmıştır.

Albümleri döneminde de zorluklara başını eğmeden devam eden sanatçı, pek çok kişinin de en beğendiği şarkıcılardan ve şarkı yazarlarından birisi olmuştur. Peş peşe devam edeb albümleri sayesinde de, zirveye oturmuş olan şarkıcılardandır. Esra Kahraman’ın Parantez (2005) albümüne ve Mehmet Tokat’ın İnadına Seveceğim (2006) albümüne konuk sanatçı olarak katılmış ve kimi şarkılara sesi ile hayat vermiştir.

Haluk Levent’in Diğer Albümleri

İlk albümünü 1993 yılında Yollarda ile çıkaran sanatçı, bu albüm ile kendini tanıtmaya başlamıştır. Sonrasında hiç hız kesmeden 1995 yılında Bir Gece Vakti adlı albümünü çıkarmış ve herkesin beğenerek dinlediği Sevenler Ağlarmış parçasını da bu albümün içinde bulundurmuştur. 1996 yılında Arkadaş adlı albümünü çıkardıktan sonra da bir sene sonrasında Mektup adlı albümü ile yeniden sevenlerine kavuşmuştur. Son olarak da Dostane isimli albümünü 2014 yılında piyasaya sürmüştür.


Aradığınızı bulamadınız mı ? Şarkı indirmek mi istiyorsunuz, lütfen aşağıda ki alandan arama yapın.


BENZER ŞARKILAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.