Müzik indirmenin en tatlı hali

Doğa İçin Çal 9; Hey Onbeşli Yayınlandı

Doğa İçin Çal 9 Çıktı

Doğa İçin Çal bugüne kadar bu sene ile birlikte 9 farklı bölümden oluşan şarkıları meydana getirmiştir. Genellikle farklı müzik türlerinden şarkı söyleyen kişileri bir arada tutup daha farklı ritimlere sahip olan müzikleri oluşturmaktadırlar. Bununla birlikte doğaya da dikkat çekmek isteyen bu topluluk sayesinde edki olan türküler de yeniden seslendirilmekte ve bu sayede yeniden gün ışığına çıkmaları sağlanmaktadır. Türkiye’nin dört bir yanından olan seslendirenler sayesinde ülkenin farklı yerleri de gösterilmekte ve ülkenin her yerinin güzel olduğu da bir mesaj ile verilmektedir.

Doğa İçin Çal Nedir

Doğa İçin Çal, herhangi bir vakıf ya da dernek olmamaktadır. Evrensel olan müziği ve doğanın da müzik ile birlikte harmanlanması amaç edinen bir yapısı olan gruptur. Bu ekip sayesinde doğaya da dikkat çekilmek istenmektedir. Genellikle şarkılarda görülen kliplerin de doğanın herhangi bir yerinde olduğu için amaçlarını bu sayede gösterdiklerini de söyleyebiliriz. Ayrıca eski şarkıları yeniden gündeme getirilmesi için uğraştı olduklarını da görebiliyoruz.

Doğa İçin Çal Şarkıları

Doğa İçin Çal ın bugüne kadar 9 farklı şarkıdan oluşması ve onlarca sanatçının Doğa İçin Çal adına seslendirme yapması, ayrıca ünlü isimlerin de yine şarkıları söz seslendiren kişiler arasında bulunmaları onları daha çok kişiye ulaştıran unsurlar arasında yer almalarını sağlar. Doğa İçin Çal 1’de Divane Aşık Gibi şarkısı seslendirirken Doğa İçin Çal 2’de Uzun İnce Bir Yoldayım türküsü seslendirilmiştir. Bununla birlikte eskimiş ve unutulmayan pek çok şarkı da yine bu toplulukla birlikte daha çok ön plana çıkmaktadır. En son Doğa İçin Çal 9’ da Hey Onbeşli türküsü seslendirmiştir. Pek çok farklı meslekte olan kişi, Doğa İçin Çal adına seslendirme yapmıştır.

Neyse efendim lafı sözü daha fazla uzatmayalım. Ve bu harika yorumu Doğa İçin Çal 9 – Hey Onbeşli türküsünü sizlerle buluşturalım 🙂

Biz dinlerken çok eğlendik, çok beğendik bu harika ekibe bize böyle bir resital dinlettikleri için teşekkür ederiz.

Keyifli dinlemeler.

 


Aradığınızı bulamadınız mı ? Şarkı indirmek mi istiyorsunuz, lütfen aşağıda ki alandan arama yapın.


BENZER ŞARKILAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.