Müzik indirmenin en tatlı hali

Cem Karaca’dan: İşte Geldik Gidiyoruz


Cem Karaca’dan: İşte Geldik Gidiyoruz

Pop müziğin unutulmaz isimleri arasında gelen Cem Karaca’nın İşte Geldik Gidiyoruz isimli parçası ilk olarak 1987 yılında yayınlanmıştır ve pop türünde olan bir parça olma özelliği göstermektedir. Şarkının pek çok müzik paylaşım platformunda da yer aldığını söylemek gerekmektedir. Youtube gibi müzik paylaşım yerlerinde de yer alan parçanın ilk olarak plak şeklinde çıkmış olduğu da bilinmektedir. Ayrıca günümüzde de şarkıları severek dinlenmeye devam eden unutulmaz isimlerden birisi olmaktadır.

Cem Karaca Kimdir

Cem Karaca, asıl ismi ile Muhtar Cem Karaca’dır. 5 Nisan 1945 yılında İstanbul’da doğmuş olan sanatçı, Anadolu Rock müziğini oluşturan ve onun öncüleri arasında yer alan isimlerden birisi olmaktadır. Türk halkını rock müziğe alıştırmış ve büyük bir kitle de kazanmış olan Karaca, albümlerini de bu doğrultuda oluşturmuş ve geniş kitlelere de ulaşmıştır.

Pek çok sanatçı gibi Karaca da sanat ile iç içe büyümüş ve müziğe olan ilgisinin de çocukluğundan olduğunu yapılan röportajlarda söylemiştir. Sonrasında da arkadaş çevresi ile müzik grupları kurarak ve albümler oluşturarak geniş kitlelere yayılma fırsatını bulmuştur. İlk olarak Apaşlar grubunu, sonrasında da Kardaşlar grubunu kurmuş ve günümüzde de yaşayan ya da yaşamayan pek çok ünlü isimle birlikte çalışmıştır. Kurtalan Ekspres’te de Barış Monço’nun ölümünden sonra vokalist olarak yer almıştır.

Cem Karaca Ödülleri

Cem Karaca sayısız albüm ve başarıya imza atmış olan güzide sanatçılardan birisidir. İlk olarak 1967 yılında Altın Mikrofon ödülüne layık görülen Karaca, sonrasında da pek çok ödül kazanmıştır. Ayrıca Karaca’nın Yorumcu Ödülü ve Söz Yazarı Ödülü de bulunmaktadır. 2001 yılında da Burç FM tarafından Onur Ödülüne layık görüldüğü edinilen bilgiler arasındadır.

 


Aradığınızı bulamadınız mı ? Şarkı indirmek mi istiyorsunuz, lütfen aşağıda ki alandan arama yapın.


BENZER ŞARKILAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.