Müzik indirmenin en tatlı hali

Cem Adrian’dan Yeni Albüm: Tuz Buz

Cem Adrian’dan Yeni Albüm: Tuz Buz

Herkesin beğenerek dinlediği isimlerden birisi olan Cem Adrian’ın yeni şarkıları da büyük bir ilgi ile beklenmektedir. Farklı bir sese sahip olan Cem Adrian’ın yeni şarkılarının eşliğinde yeni konserleri de sevenleri tarafından takip edilmektedir.
Kasım 2017’de çıkan Tuz Buz şarkısının şimdiden Yotube üzerinden 300 bin tıklanmaya eriştiğini söylemek mümkündür. Bu şarkının da diğer şarkılarında olduğu gibi yoğun melankoli içerdiğini görmekteyiz. Ayrıca Cem Adrian’ın inişli çıkışlı seslerini de bu şarkıda kullandığını görebilmekteyiz. Bu sese sahip olması da normal bir insandan 3 kat daha fazla uzun ses tellerine sahip olmasından dolayıdır.

Cem Adrian Kimdir

1980 yılında dünyaya gelen Adrian, Yugoslav kökenlidir. Asıl adı Cem Filiz’dir. Radyoculukla uğraşmış olan şarkıcı, ilk albümünü de çalıştığı radyoda kaydettiğini söylemektedir. Fazıl Say ile tanıştıktan sonra da Bilkent Üniversitesi’nde onun sayesinde özel öğrenci olarak okudu. Albümleri ile birlikte de pek çok seveni tarafından dinlenen Cem Adrian şarkılarının çoğunu da kendi yazmaktadır. Bununla birlikte şarkılarının daha çok sevildiğini ve dinlendiğini söylemek mümkündür.

Cem Adrian’ın Albümleri

İlk albümünden bu yana oldukça sevilerek dinlenen Cem Adrian yeni şarkısı ile de dinleyicilerinin karşısına geçmiştir. İlk albümü 2005 yılında yayınlanan Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım’dır. Şarkı ile birlikte iyi bir çıkış yapan Cem Adrian sonraki albümlerinde de adından oldukça söz ettirmeye başlamıştır. Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti (2006), Seçkiler (2008), Emir (2008), Kayıp Çocuk Masalları (2010), Siyah Bir Veda Öpücüğü (2012), Şeker Prens ve Tuz Kral (2013), Cam Havli (2014) –Umay Umay ile birlikte seslendirdiği şarkılardan oluşan albüm- , Sana Bunları Hiç Bilmediğin Bir Yerden Yazıyorum (2014), Yalnızlık Senden Daha Çok Seviyor Beni (2015), İlk ve Son Kez (2015) –single-, Seçkiler 2 (2016), Tuz Buz (2017) albümleridir.

Ayrıca hayranları olarak Cem Adrian’a sokak hayvanlarının sesi umudu olduğu için çok teşekkür ederiz. Sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar ile içinde sevgi olmayan insanlara inat iyi insanların olduğunu bize resmen gösteriyor 🙂

Ayrıca albümün çıkış şarkısı olan Halil Sezai ile düet yaptığı Buruk şarkısı sizlerle. Biz çok beğendik ve sevdik. Umarım sizde beğenirsiniz 🙂 İyi dinlemeler 🙂


Aradığınızı bulamadınız mı ? Şarkı indirmek mi istiyorsunuz, lütfen aşağıda ki alandan arama yapın.


BENZER ŞARKILAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.