Müzik indirmenin en tatlı hali

Aydilge’den yeni şarkı: Gece Uyku Tutmazsa

Aydilge’den Sürpriz Single: Gece Uyku Tutmazsa

Son dönemlerde de beğenilerek dinlenen şarkıcılar arasında gelen Aydilge, Gece Uyku Tutmazsa’nın dinleyiciler ile birlikte buluşacağını sevenlerine söyledi. Bununla birlikte yeni şarkının yeni albümü de beraberinde getireceğini takipçilerine bildirdi. İstanbul’da Moda semtinde bir evin dekore edilmesiyle birlikte Erdi Sevinç yönetmenliğine sahip olan klibin kısa zaman sonra dinleyiciler ile birlikte buluşacağı söylenmişti. Albümdeki diğer parçalarda dinleyicileri tarafından merakla beklenmektedir.

Aydilge Kimdir

Aydilge 1979 yılında Kütahya’da dolmuş olan ve tam adıyla Aydilge Sarp müzisyen, Radyo programcısı ve aynı zamanda yazardır. 97 yılında ilk kitabını yayınlayan Aydilge sonrasında pek çok romanı da beraberinde getirmiştir. 97 yılında çıkan Kalemimin Ucundaki Düşler ismindeki öykü kitabı çok fazla beğenilmiş ve 2002 yılında da Bulimia Sokağı ismi adı altında bir roman yayınlamıştır. 2004 yılında ise son romanı Altın Aşk Vuruşu’nu yayınlamıştır. Bununla birlikte sadece şarkıcılığı ile bilinmeyip roman yazarlığının da bilinmesi şarkıcıyı daha çok sevilen bir isim haline getirmiştir. İlk albümünü 2006 yılında yayınlayan şarkıcı ikinci albümünü de 2009 yılında yayınlanmıştır. Pek çok ödül kazanan Aydilge küçük yaştan beri müziğe ilgi duyduğu için sonraki yıllarda da daha hızlı bir şekilde yükselişe geçmiştir.

Aydilge’nin Albümleri

2006 Küçük Şarkı Evreni, 2009 Sobe, 2011 Kilit, 2013 Yalnızlıkla Yaptım’dır. Müzik videoları Takıntı, Yangın Var, Kiralık Aşk, Aşka Gel, Kiraz Mevsimi’dir. Ayrıca çevre projelerinde de ve Greenpeace gibi yerlerde de konser ve tanıtım gerçekleştirmesi şarkıcının çevreye duyarlı olduğunu göstermektedir. Pek çok pek festivale katılan şarkıcı pek çok ödülü de kazanmıştır. 2016 yılında en iyi dizi müziği, yılın en çok dinlenen şarkısı gibi ödülleri de kazanma hakkı tanımıştır.

 

Şarkı henüz çıkmasada 12 ocakta sitemizde yayınlanacak ve hemen indirebileceksiniz.

Teaser versiyonu ile şimdilik idare edin, şarkı çıktığında burası güncellenecek 🙂


Aradığınızı bulamadınız mı ? Şarkı indirmek mi istiyorsunuz, lütfen aşağıda ki alandan arama yapın.


BENZER ŞARKILAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.